Obrazek domu z basenem i napisem: Sprzedaż czy wynajem. Dom, mieszkanie, działka, pokój, parking, lokal usługowy, agroturystyka...

Darmowe ogłoszenia nieruchomości - wynajem, sprzedaż, agroturystyka

Chcesz przyciągnąć uwagę wynajmujących, rozpromować swoją agroturystykę lub sprzedać mieszkanie, dom czy działkę? Wystaw darmowe ogłoszenie nieruchomości. Najlepiej oczywiście online - teraz to już standard i wiele ułatwia.

Gdzie za darmo wystawię ogłoszenie nieruchomości? Domu, mieszkania, działki, pokoju, lokalu, parkingu czy agroturystyki

Najlepiej w serwisie ogłoszeniowym, gdzie oferta będzie przyporządkowana do odpowiedniej kategorii i trafi do bezpośrednio zainteresowanych. Wszyscy Twoi znajomi z mediów społecznościowych nie muszą o tym wiedzieć :) Jednak niektóre serwisy ogłoszeniowe pobierają opłaty za dodanie ogłoszenia na ich stronie. Jest to procent od wystawionej ceny lub określona kwota. Warto poszukać alternatyw, ponieważ są to dość duże sumy przy dzisiejszych cenach mieszkań i wynajmu. Jednym z darmowych portali do wystawiania ogłoszeń jest nasza strona mamrzeczy.pl. Nie pobieramy opłat ani od sprzedających, ani od kupujących. Nie ma też żadnych limitów jeżeli chodzi o ilość wystawianych ofert. Ogłoszenie po dodaniu trafią na górę strony. Ogłoszenia nieruchomości są zupełnie darmowe, tak jak i w pozostałych kategoriach. A jest ich wiele, zaczynając od urody, ubrań poprzez elektronikę, rękodzieło, aż po motoryzacje i meble. Także polecamy nasze usługi :)

Co powinno zawierać ogłoszenie sprzedaży, wynajmu mieszkania, domu, działki, garażu czy miejsca parkingowego

 • tytuł ogłoszenia - jest najważniejszy dla przeglądarek internetowych typu Google czy Bing. To on jest najszybciej indeksowany. Powienien zawierać do 60 znaków - czyli być zwięzły i konkretny. Tutaj napiszcie czy to jest wynajem krótkookresowy, długookresowy, sprzedaż czy dzierżawa. Zaznaczcie czego dokładnie dotyczy oferta, np. dom, mieszkanie, garaż, miejsce parkingowe, pokój, działka, lokal usługowy, magazyn itp.
 • lokalizacja - nie musi być precyzyjna, ale należy chociaż wstawić obręb / region / dzielnice do jakiego należy nieruchomość. Co znajduje się w pobliżu, np przydatne na codzień usługi, jak duży supermarket spożywczy, przemysłowy, szkoła czy apteka. Coś co zachęci ludzi do tej okolicy. Jak wygląda komunikacja, czy daleko jest do komunikacji miejskiej lub podmiejskiej, ile idzie się do przystanku. Konkurencyjne zwłaszcza będą takie środki transportu jak metro czy szybka kolejka. Napiszcie czy są w pobliżu miejsca do parkowania. Jeżeli to miasto, możecie np. określić ile czasu zajmuje dojazd do centrum. Jeżeli to wieś to jak daleko jest do najbliższego miasta.
 • powierzchnia - ile metrów kwadratowych zajmuje oferowana przez Was nieruchomość, ile pięter, czy w jej skład wchodzi np. też ogródek.
 • zdjęcia - to przyciągnie wzrok i zaważy o podjęciu decyzji, gdy już znajdą Waszą ofertę. Oczywiście powinny być dobrej jakości, wyraźne, bez rozmazania. Najlepiej wykonać je w ciągu dnia, wtedy wyjdą najdokładniejsze. Można użyć opcji szerokokątnego obiektywu. Przed wykonaniem zdjęć należy zadbać o estetykę przestrzeni i porządek. Zdjęcia najlepiej wykonać wszystkich miejsc, które należą do nieruchomości.
 • cena - jaką kwotę chceilibyśmy uzyskać za ofrowaną nieruchomość.
 • opłaty stałe i rachunki - ile wynoszą średnie koszty utrzymania danej nieruchomości, które zostają przekazane jako obowiązek na rzecz nabywcy.
 • wyposażenie - sprzęty RTV i AGD, meble, czy w budynku jest winda, kiedy był remont. Należy określić co zostaje i wchodzi w skład sprzedaży czy wynajmu, zwłaszcza jeśli na zdjęciach zanjduje się więcej przedmiotów. W przypadku miejsca parkingowego należy określić czy jest zadaszony, chroniony lub czy posiada barierę / blokadę parkingową.
 • termin - istotne zwłaszcza przy wynajmie krótkookresowym. Od kiedy pokój czy mieszkanie jest dostępne i do kiedy.
 • dodatkowe usługi - dotyczy wynajmu turystycznego, agroturystyki, hostelu itp. Czy oferujecie dodatkowe usługi. Mogą to być np. wynajem rowerów, kajaków, posiłki, domowe przetwory, wi-fi, sprzedaż rękodzieła, miejsce na ognisko lub grilla, kuligi, imprezy, koncerty.
 • sposób własności - ogłoszenie w imieniu właściciela lub bezpośrednio wystawione przez niego. Jakie dokumenty i prawa zostaną przekazane.
 • kontakt - najlepiej, żeby był to telefon, ponieważ to zazwyczaj jest duże przedsięwzięcie dla kupującego i potrzebują szybkiego kontaktu.
 • coś miłego - zazwyczaj zakup lub wynajem nieruchomości wiąże się z przywiązaniem do tego miejsca i długim czasem, który będziemy tam spędzać. Dobrze jest przeczytać coś o naszych odczuciach związanych z spędzaniem przez nas tam czasu, np. mili i pomocni sąsiedzi, doskonałe miejsce do uprawiania roślin... Można podać informacje bardzo ogólnikową kto zajmuje sąsiedni pokój (oczywiście za zgodą) i na czym zależy we wspólnym mieszkaniu.

Mamy nadzieje, ze ujeliśmy najważniejsze. Artykuł będzie jeszcze rozwijany. Tak więc do roboty :)

#mieszkanie  #dom  #darmoweogłoszenia  #działka  #agroturystyka