Pomoc dla sprzedających i kupujących mamrzeczy.pl

Pomoc przy korzystaniu z serwisu ogłoszeniowego mamrzeczy.pl dla sprzedających i kupujących.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Tutaj znajdziesz najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami.

O czym jest strona mamrzeczy.pl?

Mamrzeczy.pl to darmowy serwis ogłoszeniowy dla osób prywatnych oraz firm. Mogą na naszej stronie zamieszczać ogłoszenia zarejestrowani użytkownicy bez żadnych opłat. Ogłoszenia dotyczą sprzedaży rzeczy nowych i używanych, chęci kupna lub przedstawienia oferty świadczonych usług, np. wynajem nieruchomości, usługi budowlane, transportowe, sprzatjące, administracyjne, rękodzielnicze i wiele innych... Tutaj sprawdzisz kategorie produktów, lista cały czas rośnie wraz z Waszymi ogłoszeniami!

Czy korzystanie z serwisu ogłoszeniowego mamrzeczy.pl jest bezpłatne?

Tak, całkowicie darmowe. Nie pobieramy żadnych opłat od kupujących i sprzedających czy zarejestrowanych użytkowników.

Czy dodawanie ogłoszeń jest bezpłatne?

Tak, dodawanie ogłoszeń jest bezpłatne przez cały czas wyświetlania ogłoszenia.

Jak długo będzie widoczne moje ogłoszenie w serwisie?

Twoje ogłoszenie będzie widoczne w serwisie do momentu usunięcia go przez użytkownika, czyli Ciebie. Ogłoszenie może usunąć jedynie sam użytkownik lub administrator w przypadku złamania zasad serwisu.

Czy są limity ilości dodanych darmowych ogłoszeń?

Nie, nie posiadamy limitów ilości dodanych ogłoszeń przez użytkownika mamrzeczy.pl.

Jak dodać darmowe ogłoszenie?

Darmowe ogłoszenie może dodać każdy zarejetrowany i zalogowany użytkownik serwisu. Wystarczy wejść w zakładkę dodaj ogłoszenie w menu strony lub nacisnąć fioletowy okrągły przycisk z plusem w prawym dolnym rogu strony głównej, lub w zakładce moje ogłoszenia nacisnąć przycisk dodaj ogłoszenie u góry strony. Minimalna ilość informacji do dodania ogłoszenia to tytuł, opis, cena oraz numer telefonu.

Jakie ogłoszenia mogę zamieszczać w serwisie?

W darmowym serwisie ogłoszeniowym mamrzeczy.pl możesz dodawać ogłoszenia chęci sprzedaży lub zakupu rzeczy nowych i używanych oraz świadczenia usług czy oferty pracy. Posiadamy wiele kategorii ogłoszeń od nieruchomości, motoryzacji, poprzez meble, elektronikę, rękodzieło do ubrań, kosmetyków i książek. Tutaj znajdziesz kategorie darmowych ogłoszeń na mamrzeczy.pl.

Czy pobierana jest prowizja od sprzedaży?

Nie, nie pobieramy prowizji od sprzedaży produktów czy usług.

Czy firmy mogą dodawać darmowe ogłoszenia rzeczy i usług?

Tak, darmowe ogłoszenia na stronie mamrzeczy.pl mogą dodawać zarówno firmy jaki i osoby prywatne.

Czy serwis ogłoszeniowy pośredniczy w transakcjach?

Nie, serwis ogłoszeniowy mamrzeczy.pl nie pośredniczy w transakcjach pienięznych. Transakcje kupna-sprzedaży zawierają między sobą użytkownicy. Strona mamrzeczy.pl umożliwia jedynie bezpłatne wystawienie ogłoszeń i danych do kontaktu do ogłoszeniodawcy, możliwość prezntacji swoich ofert oraz ich reklama w serwisie ogłoszeniowym.

Czy konieczna jest rejestracja, aby dodać darmowe ogłoszenie?

Tak, aby dodać ogłoszenie w serwisie mamrzeczy.pl konieczna jest rejestracja użytkownika.

Czy rejestracja w serwisie ogłoszeniowym jest darmowa?

Tak, rejestracja w serwisie ogłoszeniowym mamrzeczy.pl jest całkowicie darmowa i wymaga jedynie posiadania poczty elektronicznej i numeru telefonu, również możliwa jest rejestracja przez konto Facebook.

Jak zarejestrować się w serwisie ogłoszeniowym mamrzeczy.pl?

Aby założyć darmowe konto w serwisie ogłoszeniowym mamrzeczy.pl należy uzupełnić formularz rejestracji w zakładce rejestracja.

Będziesz potrzebować adresu e-mail lub konta Facebook.

Jak dodać darmowe ogłoszenie w portalu ogłoszeniowym?

Darmowe ogłoszenie może dodać każdy zarejetrowany i zalogowany użytkownik serwisu. Wystarczy wejść w zakładkę dodaj ogłoszenie w menu strony lub nacisnąć fioletowy okrągły przycisk z plusem w prawym dolnym rogu strony głównej, lub w zakładce moje ogłoszenia nacisnąć przycisk dodaj ogłoszenie u góry strony. Minimalna ilość informacji do dodania ogłoszenia to tytuł, opis, cena oraz numer telefonu.

Jak zrobić tytuł i opis ogłoszenia rzeczy i usług?

Najważniejsze żaby precyzował dokładnie ofertę, tak aby użytkownicy mogli zdecydować czy chcą ją nabyć. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak stworzyć skuteczne ogłoszenie to możesz zajrzeć do artykułów na naszym blogu:

Jak mogę wybrać kategorię do ogłoszenia?

Kategorie do ogłoszeń w serwisie przydzielane są przez administratora strony zwykle w ciągu kilku godzin od dodania ogłoszenia, ewentualnie kilku dni. Nie blokuje to wyświetlania ogłoszenia na stronie głównej serwisu.

Jak ustalana jest kategoria ogłoszenia?

Kategoria ogłoszenia jest ustalana przez administratora serwisu na podstawie danych zamieszczonych w ofercie. Precyzyjny opis i tytuł ogłoszenia w znacznym stopniu mogą pomóc we właściwym przypisaniu ogłoszenia do odpowiedniej kategorii.

Jak ustalić cenę produktu lub usługi?

Poniżej fragment naszego artykułu z bloga - Gdzie sprzedać ubrania?

Jak wycenić towar używany? Co uwzględniamy?

Cena stanowi jeden z głównych elementów ogłoszenia, to od niej zależy zwykle zainteresowanie naszym produktem. Należy ją tak ustalić, aby obie strony były zadowolone, zarówno kupujący, jak i sprzedający. Niska cena zwiększa ilość potencjalnych klientów, lecz również, żeby zwiększyć zasięg naszej oferty, możemy postarać się o dokładny, obszerny lub ciekawy opis i dobrej jakości zdjęcia.

  • cena zakupu - cena za jaką sami kupiliśmy daną rzecz. Zwykle z czasem maleje nawet dwukrotnie lub trzykrotnie, ale jeśli towar jest w doskonałym stanie i np. z limitowanej edycji oraz przy uwzględnieniu inflacji cena może również wzrosnąć. Produkty kolekcjonerskie nie tanieją.
  • obecna cena podobnych produktów - dla pewności należy znaleźć podobne ogłoszenia i sprawdzić ich aktualną cenę, tak żeby uwzględnić konkurencję.
  • zniszczenia, zużycie - w ogłoszeniach zwykle możemy znależć dopisek z własną oceną sprzedawanaego produktu, np. w doskonałym stanie, bardzo dobrym, średnim itp. W ofercie zawsze należy opisać występujące skazy, tak aby uniknąć niezadowolonych klientów i zwrotów. Niestety dość mocno obniżają cenę rynkową.
  • jak szybko chcemy sprzedać - czym bardziej zależy nam na czasie, tym oczywiście cena powinna być niższa, sprzyja to wiadomo większemu zainteresowaniu.
  • dostępność na rynku i zapotrzebowanie - może być to właśnie edycja limitowana, towar kolekcjonerski lub już wycofany ze sprzedaży, wtedy cena rośnie.

Ile zdjęć mogę dodać do ogłoszenia?

Ilość zdjęć jest ograniczona do 10 szt. Podczas dodawania lub edycji ogłoszenia można wybrać, które zdjęcie będzie wyświetlane jako główne - widoczne w skrótach ofert na stronie głównej, w kategoriach, profilu ogłoszeniodawcy czy ulubionych / obserwowanych ogłoszeniach przez innych użytkowników.

Jakie zdjęcia mogę dodać do ogłoszenia?

Do ogłoszenia można dodać zdjęcia w formacie png, jpg, jpeg oraz webp.

Czy mogę edytować dodane ogłoszenie?

Tak, przez cały okres wyświetlania ogłoszenia możliwa jest jego edycja przez użytkownika.

Czy mogę usunąć dodane ogłoszenie?

Tak, użytkownik w każdej chwili może usunąć własne ogłoszenie ze swojego profilu. Jest to działanie nieodwracalne - po usunięciu ogłoszenia nie można go przywrócić.

Czy mogę dodawać filmiki do ogłoszenia?

W obecnej chwili rozwoju aplikacji nie jest możliwe dodawanie filmików do ogłoszeń.

Czy mogę obserwować interesujące mnie ogłoszenie?

Tak, każdy zarejestrowany użytkownik strony mamrzeczy.pl może obserwować dowolną liczbę ogłoszeń. Pojawią się one w jego profilu w zakładce ulubione do wglądu tylko przez użytkownika.

Kiedy ogłoszenie może zostać usunięte z serwisu?

Ogłoszenie może zostać usunięte z serwisu przez administratora w przypadku nie spełnienia zasad użytkowania strony, treści obraźliwych, wulgarnych lub nielegalnych.

W jaki sposób można skontaktować się ze Sprzedającym?

Kontakt z ogłoszeniodawcą możliwy jest poprzez numer telefonu, rozmowę lub wiadomość sms / mms. Dane kontaktowe do ogłoszeniodawcy są podane na dole ogłoszenia lub poprzez wciśnięcie przycisku zadzwoń / napisz.

Co zrobić gdy nie pamiętam hasła?

W zakładce logowanie pod formularzem z prawej strony znajduje się fioletowy napis Zapomniałem / am hasła. Należy go kliknąć i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami.

Jak zmienić nazwę użytkownika?

Nie można zmienić nazwy użytkownika, jest ona przypisana na stałe do konta użytkownika.

Czy mój adres e-mail jest widoczny dla każdego?

Adres e-mail jest widoczny jedynie dla właściciela konta oraz administratora, używany jest do logowania, odzyskiwania hasła i kontaktu z administratorem.

Czy dane użytkowników są bezpieczne?

Adresy e-mail użytkowników służą jedynie do korespondencji z ogłoszeniodawcą, w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat publikowanej oferty lub konta. Serwis mamrzeczy.pl nie odpowiada za dane które użytkownicy podają w ogłoszeniach i w wiadomościach prywatnych pomiędzy sobą oraz za ich niewłaściwe wykorzystanie. Zanim zaczną Państwo korzystać z portalu zalecamy dokładne zapoznanie się z regulaminem serwisu.

Jak zgłosić nieprawidłowe ogłoszenie?

Nieprawidłowe ogłoszenie można zgłosić poprzez zakładkę kontakt.

Czy mogę usunąć konto z serwisu mamrzeczy.pl?

Tak, użytkownik może usunąć konto z serwisu mamrzeczy.pl. Jest to działanie nieodwracalne i wraz z nim usuwane są wszystkie informacje na temat zamieszczonych ofert.