Obrazek z trzema książkami i kwiatami

Gdzie sprzedać książki? Podręczniki szkolne? Jak sprzedać książkę?

Każdy ma jakąś książkę, której od dawna nie otworzył. A może przyda się komuś innemu, a Ty zyskasz dzięki temu pieniądzę :) Mógł być to nietrafiony prezent, ksiązka, którą czyta się tylko raz lub po prostu podręcznik szkolny. Również ciągle rozwijająca się technologia wprowadza zmiany w naszym życiu i w naszej chęci do posiadanie i używanie różnych przedmiotów. Taki los spotyka właśnie książki, zwłaszcza wsród młodego pokolenia. Przestajemy ich używać na rzecz czytnika, audiobooków, e-booków, smartphona czy laptopa. Jednak dalej są zwolennicy posiadania wersji papierowej i to właśnie im może się przydać Twoja książka używana lub nowa. Pamiętaj niektóre książki nawet zyskują na wartości z wiekiem! Mogą to być książki kolekcjonerskie, bestsellery i tzw. białe kruki - czyli egzemplarze, których jest na świecie ograniczona ilość i są trudno dostępne lub już nie wydawane. Z pewnością, elegancka domowa biblioteczka prezentuje się uroczo. Jednakże zalegające na półkach czy strychu książki mogą znaleźć drugie życie, wspierając ideę zero waste. Chociaż mogą być nam już niepotrzebne, dla innych mogą stanowić wartość i się po prostu przydać. Nie koniecznie musisz oddawać je za darmo; lepiej mieć zysk ze sprzedaży starych książek, poradników czy podręczników.

Do rzeczy! Gdzie można sprzedać te książki? Jak sprzedać książkę skutecznie?

Decyzja podjęta - sprzedam książki używane, stare czy nowe. Wybierzmy jaka forma sprzedaży nas interesuje.

  • sprzedaż książek online - najłatwiejszy i najszybszy sposób bez wychodzenia z domu to sprzedaż internetowa. Zakupy online stały się bardzo powszechne i popularne. Co więcej, wielu internautów kupuje tak właśnie książki. Tradycyjne księgarnie zyskały tym samym sporą konkurencję, a jednocześnie możliwość rozwoju i zwiększenia swoich dochodów.

    Gdzie sprzedać książki w internecie?

    Istnieje wiele portali świadczących taką usługę. Oczywiście najlepiej, żeby udostępniały ją bez opłat, za darmo i wstawianie ogłoszeń było szybkie, łatwe i wygodne. No właśnie, gdzie sprzedawać książki bez opłat? Gdzie najlepiej sprzedać książki? Serwis ogłoszeniowy z możliwością wstawiania takich darmowych ogłoszeń to np. mamrzeczy.pl. Tutaj możesz dowiedzieć się jak to działa: instrukcja obsługi, w razie wątpliwości, pytań lub chęci wyrażenia swojej opinii możesz skontaktować się z administratorem: biuro. Sprzedając przez internet to kupujący kontaktują się z Tobą w przypadku zainteresowania danym produktem. Nie tracisz czasu na szukanie klienta. Głównym atutem portali ogłoszeniowych jest to, że zapewniają natychmiastowy dostęp do stałego grona klientów. Nie wymaga to przeprowadzania rozległych działań marketingowych w celu przedstawienia swoich produktów - wystarczy umieścić ofertę, opisać ją odpowiednio i oczekiwać na zainteresowanych kupujących.
  • antykwariat ze starymi lub używanymi książkami - tak, jeszcze istnieją :) Wymaga to wiecej czasu i zwykle ponoszone są opłaty za wystawienie na półkę. Jednak jest to rozwiązanie wygodne, jeżeli nie masz miejsca na magazynowanie rzeczy. Tanie i stare książki możemy sprzedać na skupie książek często organizowanym własnie przez antykwariaty. Jednak zwykle cena nie jest wysoka.
  • pchli targ lub giełda staroci - czasami pod nazwą wyprzedaż garażowa - często miasta lub dzielnice organizują takie wydarzenia gdzie każdy może wystawić swoje zbędne rzeczy, również ksiązki. Należy obserwować harmonogram takich wydarzeń i wcześniej zgłosić chęć udziału w takim evencie. Przed samym terminem przygotować zachęcające stoisko targowe i zaplanować czas wolny na ten dzień aby spędzić go na rozmowy z kupującymi. Jeżeli lubisz bezpośrednie interakcje z kupującym to jest to rozwiązanie dla Ciebie.
  • festyny rodzinne / wiejskie w okolicy - zasady identyczne jak na pchlim targu, tylko organizowane w mniejszych miejscowościach. Przy okazji wydarzeń kulturalnych zwykle można wystawić swoje stoisko. Oczywiście przy uzgodnieniu z organizatorem.
  • jarmark okolicznościowy - podobnie jak pchli targ, tylko zwykle są to większe wydarzenia i większa uwaga jest przykładana do estetyki stoiska, ponieważ trudniej się wyróżnić w tłumie wystawców. Większe wymagania, ale też większy rozgłos i ilość potencjalnych klientów. Najczęściej organizowane w okresie przedświątecznym: przed Bożym Narodzeniem, przed Wielkanocą lub w czasie wakacji. Jarmark bożonarodzeniowy czy wielkanocny to już prestiż :)

A jak przygotować ogłoszenie sprzedaży używanych książek, żeby zwiększyć szanse na znalezienie kupca?

Jak dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i sprzedać książkę lub książki, zwłaszcza te używane? Ważny jest zarówno dokładny opis jak i zdjęcia. Oczywiście wiadomo, nie zawsze mamy czas na to dokładne przygotowanie oferty. Podajemy wtedy tylko tytuł i autora i jeśli znajdziemy chwile to wrzucamy zdjęcie chociaż samej okładki. Zawsze możemy ogłoszenie później edytować np. siedząc czy stojąc w komunikacji miejskiej podczas podróży do pracy czy na uczelnie, czy czekając na autobus lub pociąg, włściwie czekając na cokolwiek, nawet gotowany obiad :)

Zdjęcia używanej lub nowej książki

- przede wszystkim powinny być dobrej jakości, wyraźne. Należy sfotografować każdą cześć książki (okładki), tak żeby pokazać w jakim jest stanie. Wiadomo zwykle sprzedajemy używane książki i mogą się zdarzyć skazy. Trzeba je dokładnie przedstawić na fotografiach, aby uniknąć niezadowolenia kupca i zwrotów. Zadowolony klient wraca! Do prefekcyjnego ogłoszenia warto też dodać zdjęcie strony redakcyjnej i spisu treści. Aby zdjęcia były wyraźne najlepiej wykonywać je przy dobrym oświetleniu, w dzień i jak najmniej poruszać telefonem czy aparatem. Warto przetrzeć obiektyw przed wykonaniem ujęcia. No chyba, że jesteście profesjonalnymi fotografami i macie dobry aparat, wtedy nic Wam nie przeszkadza :)

Opis do zdjęcia / obrazu

- czym bardziej precyzyjny tym lepiej. Must have: pełny tytuł, imię i nazwisko autora / autorów oraz wydawnictwo. Teraz możemy przejść do szczegółów, jak sprzedawać książki. Należy opisać to co widzimy na zdjęciach. Ułatwi to prace przeglądarkom i zwiększy nasze zasięgi, a wiec ilość potencjalnych klientów. To co napiszemy stanowi wyraźniejszy przekaz w internecie i pozwoli na dopasowanie do większej ilości zapytań użytkowników, a przecież o to nam chodzi :) Jak sprzedać książki? Czyli opisujemy: to co znajduje się na okładce i w skróce o czym jest ksiązka (bez zdradzania zakończenia :P ), nie zawsze czytelnik pamięta dokładny tytuł książki, a tak będzie mu ją łatwiej znaleźć. Z jakiej dziedziny literatury pochodzi, np. fantastyka, poezja, romans, biografia, książka o rozwoju osobistym czy psychologiczna... czy jest to po prostu poradnik lub podręcznik szkolny.

Czas start! Sprzedajemy nasze używane lub nowe książki!

Gdy już kupiec nas znajdzie i się z nami skontaktuje, konieczne jest dostarczenie książek do nowego właściciela. Zanim jednak rozważymy metodę dostawy lub odbiór osobisty, należy starannie przygotować towary do wysyłki. Choć pakowanie książek może wydawać się zadaniem prostym ze względu na ich standardowe wymiary, w praktyce wymaga to pewnej uwagi. Nikt nie pragnie otrzymać egzemplarza z zagiętymi rogami, wgnieceniami lub przemokniętej od deszczu. Dlatego ważne jest odpowiednie zabezpieczenie, aby przesyłka dotarła do klienta w idealnym stanie. W przeciwnym razie istnieje ryzyko niezadowolenia kupującego, a nawet zwrotu zakupionego produktu. Bezpieczniej jest zatem starannie opakować książki od razu. Jeśli celem jest uzyskanie jak najniższych kosztów kurierskich, zaleca się wybieranie regularnych opakowań, ponieważ w przypadku tych nietypowych koszty mogą być wyższe. Odbiór osobisty zalecany jest zwłaszcza przy dużych gabarytach i ciężarze paczki oraz gdy odległość jest bardzo mała. Warto wtedy korzystać z ogłoszeń lokalnych i podawać przybliżoną lokalizację w ogłoszeniu. Jest to możliwe na mamrzeczy.pl. Na naszym portalu dodasz darmowe ogłoszenia.

Staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie gdzie sprzedać podręczniki szkolne, poradniki, słowniki, encyklopedie, po prostu wszystkie książki :) Mamy nadziej, że chociaż troche pomogliśmy. Sprzedaż książek może być zarówno satysfakcjonująca, jak i korzystna finansowo. Wybór odpowiedniego miejsca zależy od Twoich preferencji i celów. Znajdź najbardziej adekwatne słowa kluczowe, aby zwiększyć widoczność swoich ofert i ciesz się nowym życiem Twoich książek. Spróbuj różnych opcji i dostosuj strategię do swoich potrzeb, aby z powodzeniem odnaleźć nowych czytelników dla Twojej kolekcji literatury.

#czytam  #takczytam  #ksiązki  #wsieci  #używane  #zadarmo  #bajkidladzieci