Obrazek z prezentami i oknem wyszukiwania z napisem mamrzeczy.pl

Co zrobić z nieudanym prezentem świątecznym?

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas okres refleksji nad mijającym rokiem, chwilą na zatrzymanie się i docenienie tego, co mamy. To czas, kiedy przywracamy do życia tradycje rodzinne, cieszymy się wspólnym spędzaniem czasu i dzielimy się miłością z naszymi najbliższymi oraz obdarowujemy prezentami.

Kiedy są święta Bożego Narodzenia?

Data i Czas Świąt: Święta Bożego Narodzenia obchodzone są 25 grudnia, a także 26 grudnia każdego roku. Ten dzień obchodzony jest na całym świecie jako rocznica narodzin Jezusa Chrystusa, według chrześcijańskiej tradycji. Wieczór przed świętami tradycyjnie mamy wigilię, postną kolację, wieczerze wigilijną, na której wręczamy prezenty od Mikołaja. Jednakże, przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zaczynają się znacznie wcześniej, zazwyczaj już w listopadzie, gdy wiele osób rozpoczyna dekorowanie domów, przygotowywanie prezentów i planowanie rodzinnych spotkań.

Pomysły na rozwiązanie problemu - nieudany prezent świąteczny

Święta za nami... Zdarzyło Ci się kiedyś dostać upominek, który nie był Ci przydatny? Czasami podarunek po prostu jest nietrafiony, mamy już taką rzecz, niepasuje do naszego gustu, wnętrza lub jesteśmy pewni, że nie będziemy z niej korzystać. Nie jest to niczyja wina, zwyczajnie nie zawsze uda się dopasować, zwłaszcza w gorączce przedświątecznych przygotowań. Oto nasze pomysły na rozwiązanie tego problemu, a nawet przekształcenie go w zaletę :)

Sprzedaż online

Internet w dzisiejszych czasach to zazwyczaj pierwsze i największe źródło informacji i poszukiwań. Warto to wykorzystać jeżeli chcemy sprzedać upominek i zyskać pieniądze. Mozemy w zamian za nie kupić sobie coś bardziej trafionego lub wzbogacić domowy budżet. Najlepiej wykorzystać do tego serwisy ogłoszeniowe. Oczywiście polecamy się i zachęcamy do wystawienia darmowego ogłoszenia na naszej stronie mamrzeczy.pl. Promujemy również linki i zdjęcia do ogłoszeń użytkowników w mediach społecznościowych jak Facebook, Instagram czy Tiktok. Staramy się zwłaszcza wspomóc nowe mamrzeczowe profile / sklepy / usługi. Pamiętajmy o tym, aby dodać min. jedno zdjęcie i w miare dokładny opis, aby łatwiej znależć klienta. Wiecej o tym jak napisać ogłoszenie, aby zwiększyć jego zasięgi możecie przeczytać tutaj- jak napisać ogłoszenie? lub jeśli to literatura tutaj - jak sprzedać książki?

Metamorfoza upominku

Jeżeli prezent nie pasuje do wystroju naszego wnętrza lub do naszego gustu czy stylu garderoby możemy użyć naszej kreatywności i talentów rękodzielniczych, a powstanie ręcznie robiona i niepowtrzalna rzecz:

  • przemalować upominek, dokleić dodatkowe dekoracje lub elementy
  • wykorzystać prezent do innych celów niż podstawowe zastosoawnie.

Przydatne mogą być wszelkie narzędzia plastyczne lub warsztatowe jak: pędzle, farby, naprasowywanki, nici, sznurki, kleje, śrubokręty, nożyczki i wiele innych... Możecie zainspirować się produktami dostępnymi na mamrzeczy.pl

Nieudany prezent dla nas, nie musi być nietrafiony dla kogoś innego

Zastanówmy się czy ta rzecz mogłaby się spodobać komuś z naszych znajomych lub rodziny. Jeżeli uda się nam znaleźć taką osobę to zyskamy dzięki temu czas przeznaczony na poszukiwanie podarunku oraz pieniądze. Oczywiście, jak nie, to zawsze zostaje pierwsza opcja, czyli sprzedaż online. Okazji jest zazwyczaj wiele, jak urodziny, imieniny, parapetówka itp. Już na początku roku mamy też wiele świąt tematycznych, np.: 21 stycznia - Dzień Babci i Dzień Dziadka (polecamy artykuł pomysły na prezent na Dzień Baabci i Dziadka), 14 luty - Walentynki (polecamy artykuł pomysły na prezent na Walentynki dla niego i dla niej), 8 marzec - Dzień Kobiet.

Wymiana prezentów

Dobry pretekst do spotkania w gronie znajomych i znalezienia właściciela swojemu upominkowi. Może upolujemy też coś dla siebie. Ta opcja zwykle sprawdzi się raczej przy drobnych prezentach czy ciuchach.

Cele dobroczynne

Święta to czas okazywania empatii również nieznajomym. Możesz wykonać dobry uczynek i przeznaczyć te rzecz na zbiórkę lub licytację dla potrzebujących. Aby ułatwić to zadanie organizacji również możesz własnoręcznie wystawić ogłoszenie w serwisie ogłoszeniowym, np. u nas - dodaj ogłoszenie na mamrzeczy.pl i przelać zarobione pieniądze bezpośrednio na konto wybranej fundacji. Pamiętajmy o sprawdzeniu jej autentyczności. Polecamy do wystawienia ogłoszeń nasz portal mamrzeczy.pl, nie pobieramy opłat od kupującyh i sprzedających.

Mamy nadzieje, że pomogliśmy. Jeżeli macie jakieś pytania co do wystawiania ogłoszeń możecie do nas napisać w formularzu kontaktowym lub poprzez media społecznościowe. Instrukcja obsługi, czyli jak to działa dostępna tutaj- instrukcja

#prezent  #święta  #cozrobić  #sprzedam  #internet